Archive for wrzesień, 2013

Kupowanie ubrań i oryginalność

Dzisiaj bardzo często kupujemy takie ubrania, w których moglibyśmy się prezentować dość oryginalnie. W niektórych branżach, w jakich się pracuje, taki szczegół może mieć bardzo duże znaczenie. Czasami też, jeśli będziemy zajmować się na co dzień jakimś rodzajem sztuki, wówczas też będziemy chcieli podkreślać swój indywidualizm. By było to możliwe, raczej nie powinniśmy mieć na swojej liście sklepów odzieżowych, które będą oferować ubrania z najnowszych kolekcji, które będą odpowiadać aktualnym wzorcom mody. Noszenie tego, co jest modne często powoduje to, że tak naprawdę nie mamy swojego stylu, dlatego też, jeśli będziemy chcieli w jakiś sposób nawiązać swoim stylem ubierania się do obecnych trendów, warto wybrać dodatki, które będą do nich się odnosić. Natomiast bardziej oryginalną odzież będziemy mogli na przykład znaleźć w sklepach z odzieżą używaną, gdzie towar będzie mógł być dowożony z wielu różnych krajów. W takich punktach nie tylko będziemy mogli ubrać się w odzież, w jakiej będziemy wyglądać niezwykle interesująco, ale też zapłacimy znacznie mniej. Z pewnością, jeśli zrobimy zakupy w takim właśnie sklepie będziemy mogli zapomnieć o szablonowym wyglądzie, co z pewnością przypadnie nam do gustu, jeśli taki właśnie był nasz zamysł.

Kupowanie ubrań a samodzielne szycie

Dzisiaj bardzo niewiele osób zastanawia się nad tym, czy wybrać gotowe ubranie, które jest dostępne na półce w sklepie odzieżowym, czy też może lepiej uszyć je samemu. Dzieje się tak przeważnie z tej przyczyny, iż po prostu nie mamy zbyt wiele wolnego czasu, by w ogóle rozważać taką możliwość. Ponadto nie każdy lubi siedzieć przy maszynie, czy też nie każdy potrafi z niej korzystać, a szycie ubrań nie jest takim zajęciem, którego można się nauczyć w jeden wieczór. Gotowe ubrania mają to do siebie, że ich zakup trwa tak naprawdę chwilę, zwłaszcza, jeśli wcześniej sprawdzimy, gdzie będziemy mogli kupić te, które nam się podobają. W przypadku samodzielnego szycia, cały proces znacznie się wydłuża, ponieważ najpierw musimy wybrać odpowiedni materiał, jego długość, a następnie stworzyć jakiś krój i na jego podstawie uszyć dla siebie strój. Tutaj bardzo ważna jest przede wszystkim dokładność, zarówno pod kątem wykonania, jak i mając na uwadze własne wymiary. Niemniej, jeśli sami uszyjemy sobie ubranie, wtedy będziemy mieć pewność, że będzie ono idealnie do nas dopasowane, a ze względu na nieoklepany krój, będziemy mogli podkreślić swoją indywidualność. W dodatku stworzenie takiego ubrania wyjdzie nam taniej, niż kupienie gotowego, natomiast jeśli szycie zlecimy jednemu z krawców, wtedy bardziej będzie nam się opłacać kupić gotową odzież w sklepie.

Kupowanie ubrań a wypożyczanie

W naszym życiu pojawiają się niekiedy takie sytuacje, w których będziemy musieli się odnaleźć pomimo tego, że na przykład nie będą one dla nas chlebem powszednim. Tak może zdarzyć się na przykład wtedy, gdy zostaniemy zaproszeni na jakąś ważną uroczystość, na którą będziemy musieli ubrać się zdecydowanie inaczej, niż zwykle. W takiej sytuacji będziemy mieć w zasadzie dwa rozwiązania – wybrać się do sklepu odzieżowego i kupić jakąś kreację, która będzie pasować na taką okazję albo zdecydować się skorzystać z oferty punktu, w jakim będzie można wypożyczyć strój wieczorowy. Wybierając pierwsze rozwiązanie musimy liczyć się z tym, że taki zakup może być niezwykle kosztowny. Jeśli natomiast wiemy, że jest to taka okoliczność, w jakiej nie będziemy zbyt często uczestniczyć, taki zakup może się okazać niezbyt dobrą inwestycją. W naszej szafie bowiem będzie wisieć ładna kreacja, której jednak nie będziemy mogli założyć na co dzień, czy nawet na jakiś bardziej uroczysty wieczór w restauracji, ponieważ w dalszym ciągu taki strój nie będzie odpowiedni na taką okazję. Z kolei, kiedy zdecydujemy się wypożyczyć taką kreację, będziemy mogli zapłacić znacznie mniej, a poza tym będziemy mogli takie ubranie zwrócić na drugi dzień.

Kupowanie ubrań i nadwaga

Jeśli stwierdzimy, że ważymy za dużo, na pewno będziemy chcieli ten fakt ukryć pod odpowiednio dobranym ubraniem. Jak warto zauważyć, rzeczywiście będzie to możliwe, jednak tylko pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odzież o właściwym kroju i kolorze. Nie zawsze natomiast potrafimy bezbłędnie ocenić, w czym wyglądamy szczuplej, gdyż w praktyce nie jest to takie proste. Nie każdy, kto ma nadwagę będzie mieć ten sam problem – u jednej osoby nadwagę da się zauważyć po za bardzo odstającym brzuchu u innej po grubych udach, czy ramionach, a u jeszcze innej problemem będzie gruba szyja. W związku z tym, zanim zdecydujemy się wybrać do sklepu odzieżowego, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jaki element naszego ciała chcielibyśmy wyszczuplić lub chociaż co nieco zamaskować. Przekonamy się również, że nie wystarczy kupić jednego elementu garderoby, by sprawił on, że cała nasza sylwetka będzie już dobrze wyglądać. Takie rozwiązanie sprawdza się wyłącznie u osób, u których problem z nadwagą jest nieduży, czyli kiedy waży się tylko o kilka kilogramów za dużo. Osoby, które są bardziej puszyste będą musiały dobrać cały strój do swojej sylwetki, by móc wyglądać bardziej szczupło, dlatego też w niektórych sytuacjach warto być odważnym i poradzić się stylisty, co warto kupić w takiej sytuacji.

Kupowanie dodatków do stroju sportowego

W sklepie z odzieżą sportową nie tylko będziemy chcieli kupić strój, który będzie właściwy dla dyscypliny sportu, jaką będziemy mogli uprawiać, ale również wszelkiego rodzaju dodatki. Zazwyczaj okazuje się, że te dodatkowe akcesoria są nie mniej ważne, niż podstawowy strój, który będzie zwykle składać się z koszulki, spodenek, skarpetek i obuwia. Dodatkiem może być na przykład czapeczka, która w wielu sytuacjach może nam się przydać, przede wszystkim wtedy, gdy będziemy trenować w słoneczny dzień, kiedy temperatura będzie na tyle wysoka, że taki dzień będziemy mogli zaliczyć do dość gorących. W takiej sytuacji zawsze będziemy chcieli mieć ze sobą czapeczkę z daszkiem, ponieważ nie tylko osłoni nas ona przed słońcem, ale również będziemy mogli bez większego trudu patrzeć na wprost przed siebie bez ciągłego mrużenia oczu. Innym dodatkiem do stroju, który może nam się przydać, będzie opaska przeciwpotowa, którą zakłada się zwykle na nadgarstek. W zależności od tego, jaki będziemy uprawiać sport, będziemy mogli kupić opaskę, która będzie bardziej kwadratowa lub taką, która będzie raczej podłużna. Często też taka opaska pozwoli nam skutecznie chronić nadgarstek, co jest szczególnie ważne, kiedy uprawiamy taką dyscyplinę sportu, jak na przykład tenis, w którym często będziemy posługiwać się nadgarstkiem.

Kupowanie koszulek z kołnierzykiem

Pomimo tego, że najczęściej, jeśli będziemy kupować t-shirty, wybierzemy te, które nie są rozpinane pod szyją, niektórzy będą jednak woleli wybrać te, które mają kołnierzyk. Nie da się bowiem ukryć, że takie koszulki mają pewne zalety, a jedną z nich jest to, że taka koszulka wygląda bardziej elegancko, dlatego też można ją nosić na wiele różnych okazji. Będziemy mogli założyć ją wtedy, gdy będziemy chcieli zagrać w tenisa, czy w golfa, a także wtedy, gdy będziemy chcieli się spotkać z naszymi przyjaciółmi, czy pójść do sklepu. Rozpinane koszulki wyglądają na ciele niezwykle atrakcyjnie, a ze względu na to, że nie zawsze trzeba zapinać się pod samą szyję, sprawiają, że będziemy postrzegani, jako osoby, które żyją na luzie i są towarzyskie. Trzeba jednak uważać na to, by nie wybierać takich koszulek, które będą nas zbyt mocno opinać, ponieważ możemy wtedy czuć się nieco za bardzo skrępowani. Warto też zwracać uwagę na to, w jakim kolorze będziemy kupować takie koszulki, gdyż nie w każdym odcieniu może być nam do twarzy. Jeśli zaś wybierzemy taki element garderoby w wielu różnych odcieniach, musimy liczyć się z tym, że raczej będzie się on bardziej nadawać do uprawiania sportu, niż na różnego rodzaju wyjścia.

Kupowanie spodni z rozszerzanymi nogawkami

Jeśli lubimy nosić spodnie z rozszerzanymi nogawkami, warto sprawdzić, czy nasz wybór będzie dla nas rzeczywiście trafny. Często się, bowiem zdarza, że kupujemy różnego rodzaju spodnie tylko dlatego, że przyzwyczailiśmy się do chodzenia w takich o określonym kroju, czy kolorze. Musimy wiedzieć, że nawet w przypadku rozszerzanych nogawek nie każda kobieta będzie mogła nosić takie właśnie spodnie i wyglądać w nich dobrze. Osoby o niskim wzroście będą w nich dobrze wyglądać, zwłaszcza, jeśli mają rozbudowane uda, czy łydki. Jednak trzeba liczyć się z tym, że jeśli założy się takie spodnie i ma się raczej dość krótkie nogi, wtedy takie spodnie raczej ich optycznie nie wydłużą – wręcz przeciwnie, spowodują, że będą one wyglądać na jeszcze krótsze. Z tego też powodu osoby, które nie są zbyt wysokie nie powinny nosić takich właśnie spodni, natomiast kobiety, które są wysokie i mają w dodatku problem z grubymi udami, będą w nich wyglądać bardzo atrakcyjnie. Jednak sam krój spodni to jeszcze nie wszystko, ponieważ musimy pamiętać o tym, że takie spodnie kojarzą się najczęściej z latami siedemdziesiątymi. Jeśli nie uda nam się dobrać tego elementu garderoby w odpowiednim odcieniu, może się okazać, że będziemy postrzegani za osoby, które nie nadążają za modą.

Zakupy ubrań w jaskrawym odcieniu

Dzisiaj bardzo często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób sprawić, by wyglądać młodziej, nie stosując żadnych drastycznych środków, by taki efekt osiągnąć. Bardzo często okazuje się, że najprostszym sposobem będzie po prostu dobranie właściwych ubrań do swojej karnacji, czy wzrostu. Jeśli jednak będziemy mieć już w takim wieku, iż samo podkreślenie figury nie wystarczy, by czuć się atrakcyjnie w ubraniach, jakie się nosi, warto zastosować bardziej radykalne rozwiązania. Przykładem może być wprowadzenie do naszej kolekcji ubrań odzieży, która będzie utrzymana w jaskrawych barwach. Taki odcień od razu zwraca na siebie uwagę, a także pokazuje, że jesteśmy osobami, z których po prostu tryska energia. Jednak ze względu na to, że element garderoby w takim kolorze jest dość odważnym rozwiązaniem, musimy uważać na to, by nie przedobrzyć. Taka barwa nie powinna nas bowiem przytłoczyć, ponieważ jeśli będzie jej za dużo w naszej kreacji, będziemy w niej wyglądać dość groteskowo i sztucznie. Zaletą natomiast takich ubrań jest to, że można je łatwo łączyć z różnymi odcieniami, dlatego też nie powinniśmy mieć większych problemów z tym, by zestawić jaskrawą barwę z taką, jaka nam się najbardziej podoba.

Zakupy ubrań w jasnym odcieniu

Wybierając się na zakupy zdarza nam się niekiedy brać pod uwagę zakup odzieży w jasnym odcieniu, jednak taki wybór jest raczej rzadkością. Może się jednak okazać, że to właśnie ubrania, które będą jasne sprawią, że będziemy wydawać się bardziej interesującymi. Musimy bowiem wiedzieć, że w jasnych odcieniach będziemy mogli wyglądać na osoby, które są bardziej pewne siebie, a także bardziej otwarte na nowe wyzwania. Oczywiście, jeśli będziemy chcieli wyglądać elegancko, nie będzie dobrym pomysłem, by utrzymać nasz strój w jednolitej jasnej barwie, niemniej im więcej będzie w nim jasnych akcentów, tym ciekawszy będzie nasz wizerunek. Nie można jednak zapominać o tym, że jasne odcienie mają też swoje wady, z których najważniejszą jest to, że bardzo łatwo można dostrzec na nich wszelkie niedoskonałości. Jeśli więc zdarzy nam się założyć jasne spodnie, musimy mieć pewność, że nogawki nie będą zbyt długie, by się nie pobrudziły podczas chodzenia. Poza tym warto sprawdzić, czy taka odzież w jasnym odcieniu nie będzie się za bardzo gnieść, ponieważ załamania materiału, jakie na niej powstaną będą bardzo widoczne. Przyjęło się też, że ubrania jasne nosi się raczej w sezonie wiosenno-letnim, ponieważ doskonale odbijają promienie słoneczne, niemniej warto je nosić o każdej porze roku, w tym, szczególnie na oficjalne spotkania.

Zakupy ubrań w ciemnym odcieniu

Jeśli będziemy chcieli sprawić, by nasza sylwetka mogła prezentować się bardziej atrakcyjnie w ubraniach, jakie nosimy z pewnością zauważymy, że w ciemnych odcieniach taki efekt znacznie łatwiej jest uzyskać. Z tego też powodu bardzo wielu ludzi woli kupować odzież, która właśnie będzie utrzymana w czarnym, czy granatowym kolorze. Są to, bowiem takie odcienie, które będą nas wyszczuplać zawsze, a jeśli dodatkowo będą dobrze dopasowane do naszego ciała sprawią, że będziemy w nich wyglądać bardziej pociągająco, niż w jakichkolwiek innych ubraniach. Warto wobec tego postarać się o to, by mieć w swojej kolekcji ubrań co najmniej kilka takich, które będą właśnie w ciemnym odcieniu. Nosząc taką odzież na co dzień przekonamy się, że ma ona znacznie więcej zalet, przede wszystkim bardzo łatwo jest ukryć na niej wszelkie plamy, szczególnie te ciemne. Nie będzie można też zauważyć na nich wilgoci, czy innych niedoskonałości. W dodatku wybierając czarne ubranie możemy mieć pewność, że nasz strój będzie mile widziany gdziekolwiek się wybierzemy, ponieważ jest to odcień, który postrzega się za niezwykle elegancki i gustowny. Jeśli więc nawet okaże się, że nie będziemy wiedzieli, co obecnie jest na czasie, wybierając odzież w ciemnym odcieniu, zawsze wyjdziemy na tym dobrze.